Konfederacja Lewiatan

Jesteśmy najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą
interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej.

Głos biznesu


Jesteśmy najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej.

Zabiegamy o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dbamy o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jesteśmy głosem biznesu.

Skupiamy ponad 3900 firm zatrudniających w sumie ponad 900 tys. osób. Jesteśmy członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych. Jako jedyna polska organizacja pracodawców mamy przedstawicielstwo w Brukseli i należymy do BUSINESSEUROPE - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

Skutecznie zabiegamy o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dbamy o ich wizerunek. Monitorujemy bariery dla przedsiębiorczości i przygotowujemy własną ekspertyzę makroekonomiczną. Dlaczego warto zostać naszym członkiem i jakie korzyści wynikają ze wspólnego głosu polskich przedsiębiorców? Przekonaj się sam!

Nasze najważniejsze postulaty:


  • Niższe i prostsze podatki
  • Niższe koszty pracy
  • Liberalizacja prawa pracy
  • Ograniczenie biurokracji
  • Lepsze prawo gospodarcze
  • Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości
  • Tańsze i sprawniejsze państwo
  • Rozwój dialogu społecznego

Jak działamy?

Legislacja

Zabiegamy o prawo przyjazne przedsiębiorcom i ochronę interesów firm. Od ponad 15 lat budujemy kompetencje ekspertów, know-how i relacje z decydentami. Dzięki temu działamy skutecznie.

Wiedza

Naszą siłą jest szeroka ekspertyza ogólnogospodarcza, makroekonomiczna i branżowa oraz zaangażowanie w projekty społeczne. To dzięki nim jesteśmy rozpoznawalni i wiarygodni w oczach interesariuszy.

Networking

Członkostwo w Lewiatanie pozwala budować wartościowe relacje. Rady i grupy robocze to miejsce spotkań ekspertów reprezentujących firmy z różnych obszarów. Współpraca w ramach związków jest okazją do nawiązania dialogu branżowego.
Spotkania z najważniejszymi decydentami oraz liderami świata biznesu dają firmom możliwość merytorycznej rozmowy i nawiązania długofalowej współpracy.

Komunikacja

Oferujemy naszym firmom efektywną współpracę marketingową i PR. Dzięki sile marki Lewiatana oraz naszemu doświadczeniu w działaniach komunikacyjnych, sprawiamy by głos biznesu skutecznie docierał do opinii publicznej.

B2B

Wspieramy nasze firmy członkowskie w rozwoju biznesu i ich działalności operacyjnej. Oferujemy dostęp do platformy B2B, szkolenia, współpracę międzynarodową, arbitraż gospodarczy itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Konfederacji Lewiatan?

Zapraszamy na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam cenne informacje, opinie i analizy biznesowe.

konfederacjalewiatan.pl